Rodinná včelia farma

DOBRYMED

Sme rodinná včelia farma. Včelárstvom sa zapodievame už viac ako 30  rokov. Včelárime v lokalite okresu Michalovce /Moravany-Lučkovce/ a Trebišov /slivkový sad Dargov/

Chováme cca 250 produkčných včelstiev so zameraním na produkciu medu, peľu, vosku a v menších množstvách aj materskej kašičky. Včelie matky chováme pre vlastnú potrebu.

Naše priority:

  • Chov vitálnych včelstiev schopných odolávať súčasným prírodným pomerom
  • získavanie produktov v plnej zrelosti a kvalite
  • maximálny servis s ohľadom na potreby našich zákazníkov

Včelie produkty:

MED

Ponúkame včelie medy /snažíme sa o jednodruhové/ v spotrebiteľských  baleniach od 20 g do 5 kg. Veľkú časť produkcie balíme do ozdobných pohárov-u našich zákazníkov značne obľúbených.

VOSK

Včelstvá chováme na tkzv. voľnej stavbe- nepoužívame medzisteny. Včely svoje dielo stavajú v prázdnych rámčekoch, vďaka čomu majú zabezpečené prírodne prostredie na uloženie medu a odchov svojho potomstva. Pri recyklácii plastov takto vybudovaných získavame dostatok veľmi kvalitného vosku na výrobu sviečok. Pre záujemcov o domácu výrobu napr. kozmetických produktov ponúkame vosk z "odviečkovancov"- získaný pri vytáčaní medu z medových viečok. V našej ponuke nájdete bohatý výber voskových sviečok a dekorácii. Všetky sú vyrobené z čistého včelieho vosku.

VČELÍ PEĽ

Včelí peľ "obnôžkový" sa získava od včiel lietaviek, ktoré ho prinášajú do úľa pre zabezpečenie bielkovinovej výživy včelstvá. Predpokladá sa, že včelstvo ročne spotrebuje cca 40 kg peľu. Peľ obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, cca 4000 enzýmov , minerálov a vitamínov.


MATERSKÁ KAŠIČKA

Včelia materska kašička je produkt mladých včiel - krmičiek, ktoré ňou krmia larvičku budúcej matky - kráľovny. Práve vďaka tejto výžive v larválnom štádiu včelia kráľovna žije niekoľko rokov /na rozdiel od včiel robotníc/ a je schopná kladenia oplodnených vajíčok.

LEVANDUĽA

      V našej ponuke je celoročne dostupná sušená levanduľa v kyticiach a sušený levanduľový kvet. V čase kvitnutia ponúkame čerstvé kytice.

DARČEKY

      Už viac ako 20 rokov sa špecializujeme vo výrobe darčekov na mieru. Snažíme sa o darčeky, ktoré nie je možné kúpiť v obchodnej sieti, snažíme sa aby každý darček bol originál. Vyrábame už širokú paletu darčekových obalov - drevených prepraviek, krabičiek , kaziet a pod. Každý obal je starostlivo navrhnutý pre darček, ktorý bude prezentovať vás, či vašu firmu. Spolu s vysoko kvalitnou tlačou a laserovou gravírkou vieme zabezpečiť  komplimentky vysokej kvality.

      Každý náš darček nesie známky veľkého množstva ručnej práce a obsahuje množstvo prírodných materiálov. V krátkosti: darčeky z prírody.

Kde môžete zakúpiť naše produkty?

       Všetky naše produkty si môžete zakúpiť u nás /predaj z dvora/, alebo na našom predajnom stánku v tržnici Michalovce, prípadne u niektorých našich obchodných partnerov /informujte sa na aktuálnu možnosť dostupnosti vo vašom regióne./

       Produkty , ktoré nemajú označenie "OSOBNÝ ODBER" si môžete objednať cez náš eshop a  budú dodané v súlade s obchodnými a dodacími podmienkami. Produkty označené ako "OSOBNÝ ODBER" si môžete objednať cez eshop tiež, ale pri nich Vám systém pri voľbe prepravcu ponúkne len možnosť osobného  odberu.

Anka a Milan Zitrický